>> Bezpłatny transport <<

Praktyczne miejsca do przechowywania w pokoju dziecięcym – pomysły i porady

15.11.2023 12:26.37 121

Czy „toniesz” w zabawkach, ciągle wspinając się po klockach Lego i wpychając inne nowe zabawki, gdzie się da? Nie komplikuj! W naszym artykule pokażemy, jak skutecznie posegregować stosy zabawek, książek, przyborów szkolnych i innych rzeczy w pokoju dziecięcym. Przyjrzymy się kilku praktycznym schowkom, które w znaczący sposób mogą poprawić porządek i komfort w pokoju dziecka. Chodźmy!

Praktyczne miejsca do przechowywania w pokoju dziecięcym – pomysły i porady

 

1. krok - duża akcja sortowania

Nie zalecamy pomijania tego kroku, nawet jeśli będzie to kosztować trochę czasu i energii. Warto jednak uporządkować wszystko, co niepotrzebne i nie gromadzić niepotrzebnie rzeczy, które tak naprawdę nie są przydatne Tobie i Twoim dzieciom.

 

Mniej rzeczy = mniej zmartwień i łatwiejsza organizacja

 

Spędź „dzień oceny” ze swoimi dziećmi, kiedy wybierzesz wszystkie zabawki i gry z jednego stosu i podzielisz je na 3 stosy.

  • Pierwszy stos: rzeczy, które są zepsute, zepsute – pójdą do kosza.

  • Drugi stos: rzeczy, które możesz sprzedać lub podarować tym, którzy chcieliby je przyjąć i wykorzystać. Ten stos może wydawać się ciężarem, ale spójrz na niego jak na coś, co możesz dobrze wykorzystać – albo zarobisz na nim pieniądze, sprzedając go, albo sprawi ci to dobry prezent.

  • Trzeci stos: rzeczy, które mają wartość i dlatego je przechowujesz.

Zalecamy wyładować wszystko na raz, czyli wszystkie gry i zabawki. Tylko wtedy zobaczysz, co naprawdę masz. Następnie kontynuuj stopniowo według kategorii - książki, przybory szkolne, pomoce twórcze i inne rzeczy.

 

WSKAZÓWKA: Według Marie Kondo, znanej konsultantki wnętrzarskiej, powinniśmy pozostawiając tylko te rzeczy, które sprawiają nam radość. Wszystko inne powinno zniknąć. Marie Kondo wierzy, że sprzątanie to proces, który przyczynia się nie tylko do dobrego samopoczucia fizycznego, ale także emocjonalnego. Sprzątając razem z dziećmi, także Ty możesz zainspirować się tym podejściem. Jeśli jednak Twoje dzieci są zadowolone ze wszystkiego i wyrzuciłyby ze swojej kolekcji tylko kilka rzeczy, spróbuj wyznaczyć jasny cel – na przykład możemy zatrzymać 30 z 50 małych samochodów, resztę przekażemy dalej.

Sprzątanie w pokoju dziecięcym

Pod koniec tej wstępnej fazy czyszczenia pozostanie znacznie mniej elementów. Zobaczysz, ulgę znajdziesz także w pokoju dziecięcym.

 

Krok drugi – hurra dla organizacji!

Kiedy już posortujesz swoje rzeczy, wyrzucisz pierwszy stos, a drugi czeka w innym pokoju na swoje gniazdo, zacznij porządkować trzeci stos. Zakładamy, że nie będzie to stos, a raczej stos rzeczy, które będziesz chciał gdzieś ładnie poukładać.

Organizacja pokoju dziecięcego

 

TIP: Sortuj rzeczy według rodzaju (lego, pluszaki, puzzle, gry planszowe, samochodziki, samochodziki do kontrolowania...). Następnie znajdź odpowiednie miejsce dla każdej z tych grup. Grupę należy starannie przechowywać, a poszczególne elementy powinny być łatwo dostępne.

 

Organizując pokój dziecięcy, jednym z kluczowych czynników jest odpowiednie rozmieszczenie rzeczy odpowiednią przestrzeń do przechowywania. Funkcjonalne, a jednocześnie estetyczne środowisko dla Twoich dzieci wymaga efektywnego wykorzystania dostępnych przestrzeni do przechowywania lub wyboru innych odpowiednich rozwiązań do przechowywania. Jeśli więc posiadasz szafy, szafki czy komody z wystarczającą i przemyślaną przestrzenią wewnętrzną, wygrałeś. Jeśli jednak nie są one dla Ciebie wystarczające, a nie chcesz ich zmieniać, nie rozpaczaj, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Możesz skorzystać z niektórych z poniższych opcji!

 

1. Półka z pudełkami

Półki ze skrzyniami to jedne z najpopularniejszych rozwiązań do przechowywania w pokojach dziecięcych. Kolorowe i zabawne pudełka są łatwo dostępne, dzieci mogą same przechowywać w nich swoje zabawki. Poszczególne pudełka można wyjąć, co może być również bardzo praktyczne podczas zabawy i późniejszego sprzątania.

Półka z pudełkami

Półka dla dzieci na zabawki z 9 wyjmowanymi pudełkami, WSZECHŚWIAT – ten stojak umożliwia przechowywanie pudełek na dwa różne sposoby

 

2. Wielofunkcyjny organizer

Artykuły papiernicze, zabawki, rzeczy do tworzenia, książki... - wszystko to możesz schludnie przechowywać w wielofunkcyjnym schowku. Mebel pozwala na wykorzystanie różnego rodzaju przestrzeni, takich jak otwarte półki, półzamknięte przestrzenie, zamknięte pudełka czy miejsca na książki i czasopisma.

Organizer do pokoju dziecięcego

Wielofunkcyjny organizer na zabawki i książki z 2 pudełkami do przechowywania, WSZECHŚWIAT

 

Jeśli Twoje dzieci są kreatywną duszą, z pewnością spodoba im się tablica do pisania i rysowania. Z tego uroczego domu ze zdjęciami zwierząt możesz stworzyć idealny kreatywny kącik! Umieść kredy, kredki, markery, przybory kreatywne, klej, kolorowe taśmy, koraliki... - jeśli chcesz tworzyć z dziećmi, będziesz mieć wszystko ładnie zorganizowane w jednym miejscu.

Półka z tablicą

– posiada elastyczne schowki w górnej części, przegrody po obu stronach małego daszka można zdjąć

 

3. Szafy modułowe z przegródkami

Szafka z przegródkami idealnie nadaje się do przechowywania drobnych przedmiotów, takich jak małe zabawki, przybory kreatywne czy zestawy konstrukcyjne. Dodatkowo dzieci chętnie sprzątają takie przestrzenie do przechowywania – każda komora (a co za tym idzie i każdy obrazek) kryje w sobie inne przedmioty. Przegródki umożliwiają podzielenie przestrzeni na przejrzyste sektory, co ułatwia dzieciom utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

Półka dziecięca z 16 przegródkami – dzięki wymiarom jednej kostki 30 × 30 × 30 cm, solidnej metalowej ramie, wzmocnionym plastikowym łącznikom i nośności do 10 kg na kostkę, pozwala elastycznie rozmieszczać poszczególne przegródki według potrzeb

 

4. Pudła

Jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie porządku w pokoju dziecka są różnego rodzaju pudełka. Dzieci mogą łatwo wyczyścić swoje zabawki, a jednocześnie mogą przenieść pudełko dokładnie tam, gdzie tego potrzebują.

 

– te urocze pudełka dla dzieci są wytrzymałe i mają standardowy rozmiar, który pasuje do powszechnie dostępnych systemów półek

 

Pudełka do przechowywania dla dzieci

po prawej zestaw 6 szarych pudełek do przechowywania 30 × 30 cm

Wielofunkcyjny zestaw pudełek do przechowywania w kolorze szarym

Wielofunkcyjny zestaw pudełek do przechowywania, które możesz przechowywać dokładnie według swoich potrzeb (po lewej) zestaw 3 pudełek

 

5. Półki na książki

Dla małych moli książkowych regały są koniecznością. Zachęć dzieci do czytania i pozwól im starannie i schludnie uporządkować książki. Wybierz półkę z wystarczającą ilością miejsca na książki o różnych rozmiarach.

Półka na książki dla dzieci

Półka WSZECHŚWIAT na książki i zabawki do pokoju dziecięcego – ten stylowy regał ma 3 otwarte półki na ulubione książki o różnych rozmiarach i przestronny pojemnik na zabawki na kółkach

 

Łącz i twórz!

Idealną przestrzeń do przechowywania w pokoju dziecięcym można stworzyć łącząc kilka rozwiązań. Kluczem jest tworzenie przestrzeń nie tylko praktyczna, ale także dostosowana do wieku, potrzeb i zainteresowań Twoich dzieci. Połącz indywidualne systemy przechowywania i stwórz funkcjonalną, dobrze zorganizowaną, a jednocześnie przyjemną i wygodną przestrzeń dla swoich dzieci. Dzięki temu ułatwisz codzienne funkcjonowanie, sprawisz, że sprzątanie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze dla dzieci, a jednocześnie zachęcisz je do wzięcia odpowiedzialności i cieszenia się własną, schludną przestrzenią.

 

 ***

 

Może Ci się spodoba▼▼▼

Wyposażenie pokoju dziecięcego

1. Namiot dziecięcy Tipi biało-szary 160 × 120 × 120 cm

2. Namiot dziecięcy Teepee beżowo-różowy 160 × 120 × 120 cm

3. Namiot dziecięcy Tipi szaro-niebieski 160 × 120 × 120 cm

 

4. 86-elementowa mata-łamigłówka z certyfikatem TÜV SÜD GS

5. Zestaw konstrukcyjny z pianki 100 klocków

6. Wieża edukacyjna ze schodami, sosna, 93 × 56 × 49 cm, biały/naturalny brąz

7. Wieża edukacyjna ze schodami, sosna, 93 × 56 × 49 cm, biały/antracyt

8. Duży kremowy miś XL 100 cm

9. Okrągły stół z koszem do przechowywania, szary/biały

10. Okrągły stół z koszem do przechowywania, różowy/beżowy

11. Okrągły stół z koszem do przechowywania, jasnoniebieski/pudrowy błękit

12. Smok na biegunach Dino z pasem bezpieczeństwa

13. Fotel bujany z pasem bezpieczeństwa

14. Brązowy koń na biegunach z efektem dźwiękowym

 

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Oświadczenie o ochronie prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się