>> Bezpłatny transport <<

5 wskazówek, jak stworzyć przyjemne biuro

10.11.2023 9:00.00 1051

W naszym biurze spędzamy dużą ilość czasu (czy to w pracy, czy w domu w home office). To, jak czujemy się w danej przestrzeni w pracy, przekłada się także na naszą motywację i produktywność. Środowisko pracy wpływa na naszą wydajność pracy, ale także na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie, dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

5 wskazówek, jak stworzyć przyjemne biuro

Jak czuć się dobrze w swoim biurze? Przynosimy ci 5 praktycznych pomysłów na umilenie długich posiedzeń w biurze i miej idealną przestrzeń zarezerwowaną tylko dla Ciebie i Twojej pracy. Nawet z przestrzeni biurowej można wyczarować naprawdę przyjemne i stymulujące miejsce, w którym można dobrze pomyśleć. Sprawdź to razem z nami!

 

1. Zdrowe siedzenie

Niezależnie od tego, czy pracujesz w swoim domowym biurze (gabinet/improwizowany kącik w salonie), czy w biurze w miejscu pracy, zdrowe siedzenie to podstawa. W przypadku domowego biura największą uciążliwością jest nieprzerwana praca w łóżku, na kanapie czy przy stole w jadalni. Jeśli jednak chcesz w pełni poświęcić się swojej pracy i nie dać się „skręcić” i „złamać” po skończonej pracy, dobrze jest mieć Twoje doświadczenie zawodowe – miejsce (choć małe, ale własne), w którym będziesz miał spokój do wykonywania wszystkich swoich obowiązków służbowych, biurko, krzesło biurowe z regulacją wysokości i wszystko, co potrzebne do pracy.

Krzesło biurowe z okręgiem

Możesz także stworzyć zdrowe siedzenie biurko biurowe z regulowaną wysokościąkrzesło biurowe z kółkiem – możesz dostosować ich wysokość do aktualnego nastroju i potrzeb. Od czasu do czasu odsuń krzesło i pracuj na stojąco, a Twoje plecy odczują pozytywne zmiany!

 

Naprawdę warto wybrać „swoje” krzesło. Biuro to Twój drugi dom i w fotelu spędzasz sporo czasu. To prawda, że wygodny fotel biurowy = przyjemniejsza praca.

Jeśli musisz często wstawać z krzesła lub obracać się na krześle, może to być dla Ciebie skuteczne stołek na kółkach. jest ona miała, elastyczna a pozwala na wygodne siedzenie, ale także przemieszczanie się pomiędzy kilkoma stanowiskami pracy. Zadbaj jednak o to, aby posiadał wysokiej jakości konstrukcję i solidną podstawę krzyżową, tylko wtedy będzie Ci wiernie służył przez długi czas.

 

Hoker na kółkach może być doskonałym wyborem dla tych, którzy potrzebują maksymalnej elastyczności i wygodnego siedzenia.

Stołek na kołach może być doskonałym wyborem dla tych, którzy potrzebują maksymalnej elastyczności i wygodnego siedzenia.

 

Jeśli natomiast siedzisz stabilnie w jednym miejscu i nie musisz ciągle przesuwać krzesła, będzie ono dla Ciebie odpowiednie krzesło biurowe z oparciem.

Czego nie powinno zabraknąć w takim krześle?

  • Ergonomicznie ukształtowane oparcie oparcie i podłokietniki – są podstawą wygodnego siedzenia. Oparcie stanowi podparcie dla pleców, powinno być odpowiednio wyprofilowane i wykonane z oddychającego materiału. 
  • Odpowiednio ukształtowana część wypoczynkowa wykonana z wysokiej jakości materiału – ta część krzesła jest poddawana dużym obciążeniom, dlatego ważne jest, aby miała odpowiedni kształt umożliwiający długotrwałe siedzenie oraz aby była wykonana z wysokiej jakości i trwałych materiałów.
  • Możliwość regulacji wysokości i obrotu o 360°
  • Stabilna podstawa krzyżowa z kółkami zabezpieczającymi

 

---> NASZA WSKAZÓWKA: Krzesło biurowe z siatką i regulowaną sztywnością bujania dostępny w kolorze białym)

„krzesło biurowe na kółkach

Niektóre krzesła biurowe posiadają także funkcję bujania – dzięki doborowi odpowiedniego stopnia twardości możesz dostosować funkcję bujania dokładnie do swoich potrzeb.

 

Pomoże Ci także wygodnie usiąść podparcie stóp ergonomiczną matą lub podnóżkiem.Obsługuje tzw aktywne siedzenie – stymuluje przepływ krwi i pomaga utrzymać zdrowszą postawę, nogi nie zawsze są w jednej sztywnej pozycji.

Na czymkolwiek usiądziesz, proste plecy i prosta szyja to podstawa zdrowego siedzenia. Jeżeli jednak czujesz, że bolą Cię plecy, kręgi szyjne czy głowa i nie siedzisz wygodnie, spróbuj zmienić pozycję.

Szare krzesło biurowe

Toto szary fotel biurowy na kółkach łączy wygodę i nowoczesny design. Materiał pokrycia jest oddychający i imituje len. 

 

2. Zmiana lokalizacji

Długotrwałe siedzenie jest naprawdę męczące i wyczerpujące dla naszego organizmu. Możesz mu pomóc zmieniając pozycje siedzące, zmieniając rodzaj siedzenia lub poruszając się. Jak to zrobić?

  • Fitpiłka – nie kosztuje to dużo, a jest naprawdę dobrą inwestycją w swoje zdrowie. Wybierz odpowiedni rozmiar i wypróbuj odpowiedni stopień napompowania piłki –podczas siedzenia nogi powinny tworzyć z matą kąt prosty. Nie siedź na nim cały czas, siedzenie na zmianę na krześle biurowym z siedzeniem na fitpiłce. Podczas pracy możesz się delikatnie kołysać, ale nie zapomnij o prostych plecach.

 

  • Leżak – jest to świetny dodatek do krzesła biurowego i fitpiłki, oczywiście jeśli pozwala na to miejsce pracy. Celem jest ustawienie kręgosłupa w innej pozycji niż w klasycznym siedzeniu, odciążają kręgi, mięśnie pleców i odcinek szyjny kręgosłupa. W pozycji „półsiedzącej” możesz efektywnie pracować na tablecie lub laptopie. Leżak może więc służyć jako pomocnik, gdy musisz popracować, ale siedzenie na krześle biurowym będzie już dla Ciebie długie i niewygodne.

Można także skorzystać z leżaka dla relaksu i odprężenia umysłu i ciała, nie tylko do pracy. Jeśli masz taką możliwość, połóż się na 5 minut i spróbuj całkowicie wyłączyć głowę. Ten krótki restart pomoże Ci ponownie podejść do obowiązków zawodowych z jasnym umysłem.

 

---> NASZA WSKAZÓWKA: Leżak relaksacyjny London ze stabilnymi nogami, dużym obciążeniem do 180 kg i trwałą tapicerką.

Leżak relaksacyjny

Możesz także odciążyć kręgosłup, zmieniając pozycję – na leżaku można pracować w pozycji półsiedzącej, ale można też odpocząć.

 

  • 3 minuty dla twojego ciała – Podaruj sobie chociaż chwilę ruchu co godzinę, wystarczą 3 minuty, nawet tak krótki czas może odciążyć nasz organizm podczas siedzącej pracy. Weź intensywny bieg po schodach, idź do kawy lub toalety, rozciągnij mięśnie szyi lub rozciągnij. Naprzemiennie je zależnie od gustu i aktualnych potrzeb, każdy ruch podczas pracy jest korzystny. W tym przypadku wskazana jest profilaktyka, ponieważ po całym dniu bez przerwy znacznie trudniej jest ćwiczyć sztywne mięśnie i obolałe plecy.

 Home office môžete využiť aj na častejšie striedanie pracovných polôh či cvičenie, fantázii sa medze nekladú.

Możesz także wykorzystać home office do częstszej zmiany pozycji pracy lub ćwiczeń, Twoja wyobraźnia nie ma granic. (Źródło: Pexels)

 

Nowoczesne firmy o tym wiedzą że zadowoleni pracownicy = produktywni pracownicy. Dlatego dbają o swoich pracowników i zapewniają im świadczenia takie jak świeże owoce i wysokiej jakości kawa w miejscu pracy, możliwość wyjścia na zewnątrz w celu odpoczynku na słońcu i świeżym powietrzu w godzinach pracy lub możliwość ćwiczeń na rowerku stacjonarnym/stepperze, rozciągnięcia kręgosłupa na żebrach/sztancie lub zabawy ping-ponga lub piłkarzyki.

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z potrzeby dobrego samopoczucia pracowników w miejscu pracy, które starają się tworzyć pomysłowe biura pełne kolorów, stref relaksu czy zabawy.

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z potrzeby dobrego samopoczucia pracowników w miejscu pracy, które starają się tworzyć pomysłowe biura pełne kolorów, stref relaksu czy zabawy. (Źródło: Pixabay)

 

Staje się to również częste korzystanie z regulowanego stołu roboczego,co umożliwia pracę na stojąco – pracownik może podczas pracy siedzieć lub stać, zgodnie z aktualnymi preferencjami. Zainspiruj się i zadbaj o siebie podczas pracy. Nie musisz więc od razu kupować stołu do ping-ponga, ale pozwól sobie na poruszanie się i zmianę pozycji w dowolnej formie. Bardziej zadowolone ciało to dobra podstawa do przyjemniejszej i produktywniejszej pracy oraz jaśniejszy umysł.

Stół z regulacją wysokości

Stół z regulacją wysokości może być ogromną pomocą w biurze i w domu – kiedy chcesz usiąść, to siedzisz, kiedy musisz stać, po prostu ustawiasz stół na żądaną wysokość. Dostępne w rozmiarze 160 × 75 × 73–118 cm(na zdjęciu) lub 110 × 60 × 73–118 cm,i oba rozmiary również w kolorze czarnym.

 

3. Komfort wizualny

W pracy często zwraca się uwagę na zdrowe siedzenie i potrzebę ruchu, ale często zapomina się o dobrym samopoczuciu wzrokowym. Jaki jest komfort widzenia i zdrowy, lekki klimat ? Taki stan mamy w naszym biurze odpowiednie oświetlenie, które nie oślepia, zapewnia odpowiednie natężenie i temperaturę światła i zniekształca kolory (posiada wysoki wskaźnik oddawania barw). Oświetlenie nie przeszkadza, jest przyjemne i przyjemne nie ma tzw efekt wielokrotnych cieni (zła optyka lampy może powodować powstawanie wielu nakładających się na siebie cieni, na których ludzki mózg stara się stale skupiać uwagę – ma to negatywny wpływ na wzrok i psychikę).

 

→ Ciekawostka: Coraz więcej firm korzysta z tzw dynamiczne oświetlenie, które mogą symulować naturalne światło dzienne. W ciągu dnia zmienia swoją intensywność i temperaturę barwową, co wspiera naturalny biorytm i produkcję odpowiednich hormonów, dodaje energii, poprawia produktywność, koncentrację i nastrój pracowników.

Siła oświetlenia jest ogromna

Moc oświetlenia jest ogromna – może pobudzać, dodawać energii, zwiększać wydajność, ale także pomagać w sezonowej depresji. Niestety, oświetlenie niskiej jakości może spowodować dokładnie odwrotny skutek. (Źródło: Pixabay)

 

Obecnie coraz więcej mówi więcej o wpływie niebieskiego światła od wydajności pracowników, od odpowiedniej ilości światła niebieskiego uzyskiwanego w ciągu dnia, ale także w jakich porach dnia światło niebieskie jest przydatne, a kiedy wręcz przeciwnie. Niebieskie światło samo w sobie może wcale nie być szkodliwe, jest składnikiem naturalnego światła dziennego. Przydaje się szczególnie w godzinach porannych, pomaga nam „rozruszać” i być bardziej produktywnym.

Problem pojawia się, jeśli wieczorem otrzymamy dużo niebieskiego światła – organizm nie wytwarza hormonu snu i zegar biologiczny może się opóźniać. Jeśli musisz popracować nawet wieczorem, sięgnij po ciepłe, żółte światło, ustaw ekran na tzw tryb nocny (z redukcją emisji światła niebieskiego) lub stosuj okulary blokujące światło niebieskie.

„Najlepsze „oświetlenie” to naturalne światło wpadające przez okna.

Najlepsze „oświetlenie” to naturalne światło wpadające przez okna. (Źródło: Pixabay)

 

Jednak nawet najlepsze okulary na świecie nie zastąpią przerwy od patrzenia w ekran. Od czasu do czasu pozwól oczom odpocząć. Połóż się na leżaku lub kanapie i miej oczy zamknięte. Jeżeli w pracy masz balkon lub możliwość wyjścia na zewnątrz, skorzystaj z niego. Twoje oczy odczują ulgę i unikniesz pieczenia i skaleczeń oczu spowodowanych ciągłym patrzeniem na monitor.

Podczas długotrwałego patrzenia na ekran zwiększa się parowanie filmu łzowego, co powoduje suchość oczu. Dlatego rób regularne przerwy i w razie potrzeby używaj sztucznych łez.

Podczas długotrwałego patrzenia na ekran zwiększa się parowanie filmu łzowego, co powoduje suchość oczu. Dlatego rób regularne przerwy i w razie potrzeby używaj sztucznych łez. (Źródło: Pixabay)

 

4. Organizacja przestrzeni pracy

Bałagan i zbyt wiele rzeczy na biurku często utrudnia nam myślenie. Zarezerwuj sobie „godzinę sprzątania”, zaopatrz się w ściereczkę i środek czyszczący, przesuń kosz na śmieci i zrób wielkie porządki – pozbądź się wszystkich niepotrzebnych rzeczy, Pozostaną tylko naprawdę ważne i regularnie używane rzeczy.

Zorganizuj

Zorganizuj swoje biuro tak, abyś czuł się komfortowo i komfortowo w pracy. (źródło: Pixabay)

 

Wykorzystaj w pełni szuflady stołu roboczego, gdzie starannie ułożysz poszczególne narzędzia i dokumenty. Kup dodatkowe organizery biurowe, stojak pod monitor z szufladą lub skrzynkę na kable - staną się Twoimi wiernymi pomocnikami w utrzymaniu porządku na biurku. Biblioteka czy półkamogą pomóc Ci zorganizować miejsce na biurku. Przekonasz się, z jakim zapałem zabierzesz się nagle do wszystkich swoich zawodowych obowiązków!

Półki do biura

1. Regał drzewny, biały(także dostępny w wystroju drewna)

2. Regał Cik-Cak, brązowy (k dispozícii aj w kolorze białym)

3. Półka na książki 6-poziomowa, rustykalny brąz

4. Opcje połączenia 6-piętrowy regał na książki

 

Nie zapomnij także o kosztownościach (wrażliwych dokumentach, papierach wartościowych, gotówce...). Na pewno do nich należą sejfu, być doskonale chronionym. Mając na uwadze wymagany stopień zabezpieczenia cennych przedmiotów, możesz skorzystać z sejfu wolnostojącego, który zawsze masz pod ręką, lub sejfu meblowego ukrytego w szafce.

→ Chcesz wiedzieć jak wybrać sejf? Przeczytaj nasz artykuł!

 

Sejf dla biura

Elektryczny sejf meblowy Security srebrny o wymiarach 35×40×40 cm, posiada drzwiczki stalowe o grubości 4 mm, 2 stalowe trzpienie oraz zamek elektryczny, który z łatwością można zaprogramować własnym kodem.

 

5. Świeże powietrze, świeża żywność i świeże kwiaty

Podstawowe czynniki takie jak: odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu – za dużo ciepła powoduje zmęczenie i senność, za dużo zimna powoduje brak koncentracji. Nie zapomnij o dokładny schemat picia,podstawą której powinna być czysta woda. Posmakuj go z cytryną, sokiem pomarańczowym lub miętą, a orzeźwi Cię i zaostrzy apetyt do pracy.

Pachnąca herbata lub kawa o poranku również może stworzyć przyjemną, pozytywną atmosferę i wspomóc pracę mózgu. Dla wielu stały się orzeźwiającym porannym rytuałem.

Pachnąca herbata lub kawa o poranku również może stworzyć przyjemną, pozytywną atmosferę i wspomóc pracę mózgu. Dla wielu stały się orzeźwiającym porannym rytuałem (Źródło: Pixabay)

 

Czasami wystarczy nawet niewielka ilość, aby praca stała się przyjemniejsza – przewietrzyć i wpuścić do biura świeży powiew, co odświeża umysł. Graj muzykę a dzięki niemu wsłuchasz się w odpowiednią falę relaksu. Lub sięgnij po owoce lub orzechy, które uzupełniają organizm witaminami i energią.

Jedzenie jest integralną częścią dnia pracy. Przygotuj miskę owoców i orzechów na przekąskę, ciesz oczy i kubki smakowe oraz uzupełnij energię.

Jedzenie jest integralną częścią dnia pracy. Przygotuj miskę owoców i orzechów na przekąskę, ciesz oczy i kubki smakowe oraz uzupełnij energię. (Źródło: Pixabay)

 

Innym razem wystarczy odpowiednia przestrzeń „wyposażyć” w przyjemne drobiazgi, które mogą sprawić przyjemność – żywe kwiaty, zdjęcia, obrazy, olejki zapachowe, tablica ogłoszeniowa lub tablica, wesołe kolorowe papiery... Kolor miejsca pracy i jego otoczenia również ma znaczący wpływ na psychikę - baw się nim, abyś czuł się dobrze w swojej przestrzeni , kolory dodadzą Ci energii i sprawią Ci radość.

Żywe kwiaty potrafią stworzyć w biurze przytulną atmosferę, zieleń działa kojąco na nasze oczy

Żywe kwiaty potrafią stworzyć w biurze przytulną atmosferę, zieleń działa kojąco na nasze oczy. (Źródło: Pixabay)

 

Każdy z nas ma swoje małe rzeczy, które potrafią wprawić nas w dobry nastrój i uprzyjemnić pracę w biurze. Cokolwiek to jest, nie bój się eksperymentować i stale ulepszaj swój kącik. Dzięki niemu będzie Ci łatwiej pracować, bo lepsze wyniki przychodzą w pozytywnym otoczeniu.

 

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Oświadczenie o ochronie prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się